Busca en este blog:

10/11/2018

Dzień hiszpański i Don Kichot 19 pażdziernika 2018r.


Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów do udziału w Dniu Hiszpańskim (Día de la Hispanidad) w naszej szkole. W tym roku, ze względu na Święto Edukacji Narodowej obchodzone przez nas w szkole w dniu hiszpańskiego święta, będziemy je obchodzić tydzień później, a więc 19 października. W tym roku dzień ten odbędzie się pod znakiem Don Kichota.
W związku z powyższym ogłaszamy następujące konkursy:
1.       Konkurs na zbudowanie wiatraka, z którym walczył Don Kichot dla klas 0-VI Szkoły Podstawowej Jezuitów, min. 1 metr wysokości, technika dowolna, wykonanie z trwałego materiału. Termin dostarczenia prac do 16 października.
2.       Konkurs na zbudowanie figury Don Kichota lub Sancho Pansy, dla klas VII-VIII Szkoły Podstawowej Jezuitów, kl. III Gimnazjum Jezuitów i klas I-III Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów,  min. 1 metr wysokości, technika dowolna, wykonanie z trwałego materiału. Termin dostarczenia prac do 16 października.
3.       Konkurs na przebranie za Don Kichota lub Sancho Pansę w dniu 19 października, dla chętnych ze wszystkich klas. Przebrani nie będą musieli nosić mundurka.
4.       Konkurs dla wszystkich klas na zdjęcie klasowe z Don Kichotem i Sancho Pansą w barwach Hiszpanii. Osoby przebrane w barwy Hiszpanii nie będą musiały nosić mundurka. Nagroda: dzień wolny na wyjście z klasą.
5.       Konkurs na wiedzę o Don Kichocie i Miguelu Cervantesie, który odbędzie się dnia 19 października na auli. Prosimy chętnych o zgłaszanie się do p. Barbary Malinowskiej lub p. Juana Pereza Orty do dnia 5 października. W razie potrzeby zostaną wcześniej przeprowadzone eliminacje.


Serdecznie zapraszamy do udziału!
Katedra Języka Hiszpańskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz