Busca en este blog:

6/12/2017

Nietypowa lekcja języka hiszpańskiego

       W środę, 31 maja, uczniowie kl. Ia, klasy dwujęzycznej z j. hiszpańskim Gimnazjum Jezuitów, pod opieką pani Barbary Malinowskiej i pana Juana Perez Orty, gościli z wizytą w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni z przedstawieniami popularnych bajek w j. hiszpańskim w ramach realizacji Projektu Gimnazjalnego. Pokazaliśmy dwa przedstawienia na żywo: „Brzydkie Kaczątko” oraz „Pinokia” oraz dwa filmy: „Calineczkę” oraz „Kopciuszka”. Wszystkie bajki zostały zaprezentowane w j. hiszpańskim! Widownię stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 i Gdyńskiej Szkoły Społecznej. Każda bajka poprzedzona była wprowadzeniem najważniejszych słówek, a na koniec dzieci dostały kartę pracy – „zadanie domowe” – do domu.
Kl. Ia to klasa dwujęzyczna z j. hiszpańskim, zatem jej uczniowie mieli okazję pokazać, czego nauczyli się przez ten rok. Efekt był doskonały! Energia uczniów, świeżość, świetne dekoracje i stroje oraz humor sprawiły, że język nie był żadną barierą w zrozumieniu, co się dzieje!
Dziękujemy serdecznie Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni za gościnę. Nasi aktorzy bawili się bowiem równie dobrze, jak widownia. To cenne doświadczenie pozostanie jeszcze długo w ich pamięci!
 
Zapraszamy na obejrzenie materiału filmowego:

EL PATITO FEO


PULGARCITA


PINOCHO


CENICIENTA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz