Busca en este blog:

2/08/2013

Nasza KlasaW Gimnazjum Jezuitów w Gdyni na ulicy Tatrzańskiej powstała nowa klasa hiszpańska (kl. I B). Jesteśmy trochę "eksperymentem", bo klasa nasza składa się z 10 osób, czyli tylko grupy hiszpańskiej (klasa II A, również z rozszerzonym j. hiszpańskim, jest podzielona na grupę hiszpańską i niemiecką, więc nie jest zupełnie hiszpańska).
Naszą wychowawczynią i nauczycielem j. hiszpańskiego jest pani profesor Barbara Malinowska. W tygodniu mamy 4 lekcje hiszpańskiego z panią profesor i jedną konwersacji hiszpańskichz profesorem FranciskiemBernalem.Pan Franjo jest Hiszpanem z Valencji i uczy nas wymowy, a pani Malinowska całego języka.
Mamy dużo zajęć związanych z Hiszpanią.NaszaWigilia klasowa była nietypowa, gdyż czytaliśmy Słowo Boże po hiszpańsku oraz częstowaliśmy się hiszpańskim opłatkiem i słynną szynkąjamón (czyt. hamon). Dzień wcześniej odbyły się prezentacje przygotowane przez nas o Świętach obchodzonych w Hiszpanii.
Do naszej klasy chodzą: Barbara Bednarczyk, Julia Domnik, Ola Sińczak, MatthewPlomiński, czyli ja, Igor Woloszyk , Mateusz Jaroń, Kajetan Kolubiński, PawełŚwiątczak, Julian Rosin i Maciej Orlecki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz